OLIMPIADA CHEMICZNA – MOBILIZACJA DO NAUKI
Są już dostępne rozwiązania próbnego I etapu :
67. Olimpiada Chemiczna przeszła do historii, kończy się także rok szkolny. To wszystko oznacza, że czas powoli rozpocząć przygotowania do następnej edycji tego pięknego konkursu.
Wczoraj na zakończeniu Olimpiady Chemicznej padła oficjalna informacja, że Folder Wstępny pojawi się pod koniec czerwca lub ewentualnie na samym początku lipca, a zatem to już kwestia kilkunastu dni!
Powodów do startu w Olimpiadzie Chemicznej są dziesiątki, a o moich propozycjach możesz poczytać tutaj : 20 powodów by zmienić swoje życie.
Kiedy jednak do samych zawodów zostało trochę czasu, to czasem tej motywacji może brakować. To niestety niedobrze, bo z pierwszej ręki wiem, że przygotowania do kolejnej edycji Olimpiady Chemicznej trwa już wśród zawodników w najlepsze!
Dlatego w ramach mobilizacji do 68. Olimpiady Chemicznej chciałbym Wam zaprezentować harmonogram tego, co będzie się działo w najbliższym czasie na stronie :
1) Zadania treningowe część A (Folder Wstępny część A : 20.06.2021
2) Zadania treningowe część A : rozwiązania 27.06.2021
3) Zadania treningowe I etap : 04.07.2021
4) Webinar na żywo pod tytułem ,,Jak przygotować się do 68. Olimpiady Chemicznej”. (lipiec, termin do ustalenia)
4) Zadania treningowe I etap – rozwiązania : 11.07.2021
5) Zadania treningowe część B (Folder Wstępny część B : 18.07.2021
5) Zadania treningowe część B (Folder Wstępny część B : 25.07.2021
Część dalsza : II oraz III etap (w tym teoretyczne części laboratoryjne) zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.
A jaka może być motywacja, aby wziąć udział w tej ,,zabawie” ? Wśród wszystkich osób, które spróbują swoich sił w rozwiązywaniu zadań, zostanie wylosowanych dziesięć osób, które otrzymają drobne upominki. Będą to np. książki do chemii nieorganicznej, organicznej, mapy reakcji, a także zniżka na kurs przygotowujący do 68. Olimpiady Chemicznej, który ruszy od września. Wystarczy jedynie wziąć udział (i rozwiązać cokolwiek, nawet jedno zadanie).
Tutaj link do formularza (kliknij), przez który można przesyłać rozwiązania.
Zadania są efektem dziesiątek godzin pracy Huberta Kochańskiego, tegorocznego finalisty. Przyznajcie, że wyglądają tak, jakby były ,,prawdziwie” olimpijskie!
A poniżej zdjęcie przykładowego zadania – zapraszam serdecznie!