Kursy z chemii

Kursy z chemii

Zapraszam do korzystania z wpisów, które podzieliłem na takie same kategorie, jak występujące na Olimpiadzie Chemicznej zadania. Korzystajcie z :

  1. Chemii analitycznej działu opartego przede wszystkim na obliczeniach pH, rozpuszczalności lub zadań związanych z miareczkowaniem.
  2. Chemii nieorganicznej – znajdziecie tu głównie zadania uczące niezmiernie ważnego aspektu tego działu – czyli problemy obliczeniowe. Nawet znając na pamięć podręczniki do nieorganicznej i tak bez obliczeń nie da się tego zadania na OlChemie zrobić! Dodatkowo prezentuje pojedyncze pierwiastki, z których zrobiłem notatki, kończąc zadaniem sprawdzającym wiedzę.
  3. Chemii fizycznej – ,,dział zabójca” , ze statystycznie najgorszymi wynikami. Fizycznej najlepiej się uczyć na zadaniach i dlatego to one tutaj będą dominować.
  4. Chemii organicznej – teoria pomieszana z zadaniami. Zazwyczaj jest to najbardziej lubiany dział przez Was i moim zdaniem, najciekawszy. Kryje on jednak w sobie dużo zawiłości czy zadań, przy których nasza mózgownica dostanie potężnego wycisku. Zapraszam szczególnie, na takie organiczne łamigłówki.
  5. Inne – w tym m.in matematyczne podstawy, które przydadzą się na Olimpiadzie.

Pamiętajcie też, żeby odwiedzić takie posty jak :

%d bloggers like this: