Kurs do Olimpiady Chemicznej – chemia ogólna

Kurs do Olimpiady Chemicznej

Po wielu tygodniach intensywnej pracy, litrach kawy, wielogodzinnych nocnych rozmów telefonicznych (okazało się, że po dwóch godzinach rozmowy połączenie samo się kończy) z Radkiem, jesteśmy podekscytowani, ponieważ wreszcie możemy przedstawić Wam efekty naszej pracy! 

Przychodzimy do Was z kursem z chemii ogólnej, a więc czymś, co stanowi kwintesencję naszej olimpijskiej myśli, którą można by skwitować następująco :

Ucz się chemii, a nie folderu wstępnego.

Kurs jest adresowany do osób, które posiadają podstawową wiedzę, którą zdobywacie w szkole (lub też samemu!). Skorzystają także osoby bardziej doświadczone – zwłaszcza w zasadniczej fazie kursu, gdy zajmujemy się obliczeniami w chemii, na których bazuje duża część Olimpiady Chemicznej. Opieramy się na elementarnych informacjach z zakresu :

 • budowy atomu
 • nieorganicznych związków chemicznych : tlenki, wodorotlenki, kwasy, sole (podstawowe informacje)
 • mola, prostych obliczeń stechiometrycznych

Harmonogram kursu* 

Czas trwania : trzy tygodnie  (18.05  – 07.06) 

 • Budowa atomu : 18-19.05   
  • sprawdzian 1  :  20.05 

 • Wiązania chemiczne, rysowanie wzorów Lewisa  :  21.05 
 • Rezonans + wyjątki od reguły oktetu :  22.05
 • Związki kompleksowe + wiązania wodorowe  :  23.05 
  • sprawdzian 224.05

 • Budowa cząsteczek – VSEPR  :  25.05 
 • Moment dipolowy, wiązania wodorowe  :  26.05
  • sprawdzian 3.  :  27.05 

 • Reakcje w chemii nieorganicznej  :  28-30.05 
 • Podstawy obliczeń chemicznych31.05-04.06 
 • Hydraty  : 05.06 
  • sprawdzian 4  :  06.06 

 • Zadanie olimpijskie – sprawdzian z całego materiału  07.06

*całość kursu to ponad 100 stron A4 materiału, który przerabiamy wspólnie

Oryginalne prezentacje

Nie sztuką jest zapełnić całe slajdy w prezentacji przepisanymi z książek zdaniami – tego jeszcze zdążycie doświadczyć na studiach (na medycynie z pewnością z największą intensywnością).

rodniki prezentacja.jpg

W prezentacjach wraz z Radkiem stawiamy na jak najmniejszą liczbę takich nudnych slajdów! Poniżej przykład wzięty prosto z Olimpiady – do prezentacji został dograny dźwięk, czyli nasz komentarz, który przeprowadzi Cię przez fragment zadania i dokładnie wskaże, na co zwracać uwagę pod kątem praktycznego podejścia do rozwiązywania zadań. Klikalne linki ułatwią Tobie nawigację, abyś mógł wygodnie przejść do konkretnej edycji Olimpiady Chemicznej.

Hydraty prez.jpg

Obrazki robione z pasją – w końcu wyrażają więcej niż słowa

Nie kopiujemy zdjęć z internetu – wszystko tworzymy sami. Wiemy, co chcemy przedstawić i w jaki sposób to zrobić.

Przykłady rodników oraz dwurodników.jpg

Wszystko ma znaczenie –  kolory, ramki, czytelność. Jest dużo większa szansa, że zapamiętamy takie obrazy, niż suche, nudne ciągi tekstów z prezentacji :

BeCl2 budowa.jpg

Dziesiątki godzin spędzonych na dopracowywaniu najdrobniejszych detali :

HF asocjaty wiązania wodorowe czemu to SŁABY kwas.jpg

Sprawdziany – bez presji, ale z dawką motywacji

W trakcie trwania kursu czekają Cię cztery sprawdziany, które będą punktowane i sprawdzane przez nas – na maila dostaniesz swój wynik (tylko Ty go zobaczysz) wraz z ewentualnymi komentarzami.

Nie ma ograniczeń – pojawiają się zadania, które sprawdzają niezbędne umiejętności jak rysowanie wzorów Lewisa. Rysujesz na kartce papieru, robisz zdjęcie i przesyłasz do formularza, a my to sprawdzamy. Tylko tak możemy upewnić się, że materiał został przyswojony!

Classroom testy.jpg

Stawiamy na pytania wielokrotnego wyboru, które dobrze weryfikują wiedzę (możliwości ,,strzelania” są maksymalnie zredukowane).

Po sprawdzianie podzielimy się statystykamibędziesz mógł porównać się na tle innych uczestników kursu.

Classroom testy statystyki.jpg

Pięcioosobowe grupki – nie bądź ,,jednym z wielu”

Będziesz częścią grupy, która składa się z pięciu osób. Dzięki temu zyskujesz motywację do działania – przecież inni uczestnicy kursu mają do przerobienia ten sam materiał, w tym samym czasie. Łączy Was wspólny cel, przechodzicie przez to samo. 

Nie traktujemy tego jak rywalizację – wspólna nauka znacznie ułatwi Wam olimpijską przygodę. Dlatego też czekają Was wspólne projekty, gdzie będziecie musieli opracować dany (krótki) temat, nad czym oczywiście będziemy cały czas czuwać.

Jednocześnie grupka jest na tyle mała, żeby nikt nie wstydził się odzywać. Nie rozumiesz czegoś, masz jakiekolwiek pytania? A może chcesz zapytać o coś innych kursantów? Śmiało!

Classroom wall strumień.jpg

Projekty wspólne oraz indywidualne 

W trakcie kursu oprócz projektów wspólnych (w małych grupkach) dostaniesz także do opracowania bardzo mały wycinek materiału – ma Cię to przygotowywać do samodzielnej nauki.

Projekt prześlesz nam, my go sprawdzimy, a następnie udostępnimy wszystkim. Dzięki temu każdy z Was dołoży swoją własną cegiełkę kursu.

Odpowiednie zadania olimpijskie w odpowiednim momencie

Nie ma większej satysfakcji niż to, kiedy rozwiążemy nasze pierwsze zadanie z olimpiady! Niestety, losowy dobór zadań sprawia, że zawodnicy często się zniechęcają, co wynika z faktu, że nie patrzą na dane zadanie w sposób holistyczny (tj. nie uwzględniając folderu wstępnego czy statystycznego rozkładu trudności zadania pośród jednej edycji, jednego etapu).

Zadania olimpijske + obliczeniówka.jpg

Kontakt – jesteśmy dla Ciebie 

Masz pytanie, coś jest niejasne? Pisz śmiało, jest nas dwójka i będziemy odpowiadać na Twoje pytanie jak najszybciej jest to możliwe. Nie zostawiamy Cię samego z kursem – jesteśmy jego częścią.

Regularna dawka praktycznych porad 

W trakcie tych trzech tygodni podzielimy się z Wami praktycznymi wskazówkami dotyczącymi nauki (ogólnie) i samej Olimpiady Chemicznej. Nie dowiesz się tego z książek! 

17. Składowe olimpijskiego sukcesu.jpg

Recenzje książek – czyli cała prawda o olimpijskiej literaturze

Szczerze o najważniejszych pozycjach z chemii ogólnej i nieorganicznej – czy warto kupić, czy warto przerobić wszystkie rozdziały, zadania? Masz jakieś pytania odnośnie książek – pisz!

Bielański wady i zalety na posta.jpg

Mam kilka pytań – gdzie mogę napisać? 

Chcę wziąć udział! Ile to kosztuje i jak się zgłosić?

Cieszymy się niezmiernie, że chcesz postawić ten odważny krok w stronę olimpijskiego wtajemniczenia!

Cena kursu to :

 • 249 zł (do końca czwartku to jest  14 maja)
 • 300 zł (do końca niedzieli to jest  17 maja)

Płatność można zrealizować w bardzo wygodny sposób z wykorzystaniem płatności online poprzez PayPala. Nie trzeba mieć konta na Paypalu – wystarczy mieć konto bankowe. 

Paypal instrukcja.jpg
 

Po zakupie otrzymamy wiadomość potwierdzającą wpłatę i wówczas się z Tobą skontaktujemy odnośnie szczegółów. 

Jeśli jest Tobie wygodniej, to można dokonać wpłaty bezpośrednio na konto bankowe – proszę tylko w tytule koniecznie podać adres mailowy, aby można było się skontaktować!

 • Nazwa :  Chemiczny Olimp Patryk Wiśniewski
 • Numer konta :   03 1020 4900 0000 8302 3237 4332
 • Kwota 300 zł 
 • Tytuł :  Kurs z chemii  (i adres e-mail)

Leave a Reply