Statystyki po próbnym II etapie

Statystyki i wnioski po próbnym II etapie

W ankiecie wzięło udział 49 osoby. Deklarowało się ponad 100 osób, więc trend z poprzedniej ankiety dzielnie podtrzymany.

Wiele  osób pisało mi bardzo złożone odpowiedzi na pytania otwarte, za co ogromnie dziękuję! Takie czytanie to dla mnie sama przyjemność . Jeśli chcecie ogólnie sobie porozmawiać o OlChemie – nie bójcie się do mnie pisać!

Jak ktoś jeszcze nie widział, to zadania są tu :  Próbny II etap

Na następny rok postaram się znacznie ulepszyć część laboratoryjną, to na pewno 🙂

Pytanie nr 1 – w której jesteś klasie?

P1

  • zdecydowana większość (86%) osób to osoby już raczej doświadczone : drugo- oraz trzecioklasiści. Zdecydowanie chciałbym, żeby te niebieskie fragmenty były dużo obszerniejsze. Jest to specyfika II etapu, że pierwszaki stanowią mniejszość, zatem Ci, którym udało się w tym roku dostać do II etapu powinni być już bardzo z siebie zadowoleni. Teraz idziecie na zupełnym komforcie psychicznym, zdobyć doświadczenie, może wskoczyć kilkadziesiąt miejsc do góry w rankingu i to już samo w sobie będzie ekstra.

Pytanie nr 2 – który raz startujesz?

P2.jpg

  • ten wynik pokrywa się z powyższym – większość osób to osoby z 2 oraz 3 klasy, zatem większość startuje po raz drugi (ponad połowa) i trzeci.

 

Pytanie nr 3 – czy zadania zostały dobrze dobrane na podstawie folderu wstępnego?

P3

  • cztery osoby zaznaczyły NIE, ale niestety potem nie odniosły się do tego w odpowiedzi otwartej, zatem niestety nie wiem, co dokładnie nie pasowało. Cieszę się jednak, że większość uznała, że zadania pasują. Też oczywiście nie chodzi mi o to, aby przepisywać folder wstępny, zatem czasami zadania muszą pozaskakiwać 🙂

 

Pytanie nr 4 – jakie było podejście do próbnego II etapu?

P4

  • tutaj bardzo ciekawie się wyniki rozłożyły, bo właściwie powstały trzy dość równe obozy i co trzecia osoba podeszła do próbnego II etapu inaczej, ale też dużo osób nie miała warunków, aby zrobić to porządnie. Pamiętajcie tylko, żeby rozsądnie gospodarować czasem na II etapie – weźcie zegarki!

 

Pytanie nr 5 – najłatwiejsze zadanie?

P5

  • zadanie z fizycznej dotyczące równania Clausiusa-Clapeyrona, pomimo że odbiega w sumie mocno od tego, co w folderze sprawiło Wam najmniej problemów. To dla mnie przesłanka numer 1, że w tym roku będzie hardkorowy próg i tego się obawiam. Na drugim miejscu wskazaliście stereochemię czyli zadanie 4 i faktycznie było to łatwe zadanie, pomimo że przez tą swoją otoczkę i robiącą dobre pierwsze wrażenie reakcją Sharplessa wydaje się na pierwszy rzut oka trudne. Na trzecim miejscu wskazaliście nieorganiczną, prawdopodobnie dlatego, że dość łatwo było domyśleć się boru bez żadnych obliczeń.

 

Pytanie nr 6 – najtrudniejsze zadanie?

P6

  • zadanie 5 myślę, że zdominowało cały próbny II etap. Wskazywane na najtrudniejsze, nawet przez weteranów samego OlChemu i Claydena, a więc nie trzeba się wstydzić, że komuś to zadanie nie poszło. Na drugim miejscu kinetyka, która zupełnie odbiega od zadania B1, ale w sumie nie dałoby sie ułożyć zadania, które by nie odbiegało, bo tam… po prostu nic nie ma! Dla mnie zadanie nr 1 to największa zagwozdka tego, co może się tam pojawić. Zadanie z kinetyki trudne, ale w całości jesteście prowadzeni za rączkę, także chociaż po przejrzeniu rozwiązań powinniście stwierdzić, że na te 14 pkt dało się spokojnie je napisać 🙂

 

Pytanie nr 7 – ile uzyskasz punktów (szacunkowo, około)?

P7.jpg

  • tutaj cała plejada wyników. Trzy czwarte zawodników mieści się w przedziale 41-70  z najbardziej liczną grupą w obrębie 51-60 , zatem myślę, że tutaj próg dalibyśmy w granicach 60 pkt. 

 

Pytanie nr 8 – jaki obstawiasz próg?

P8

 

Pytanie nr 9 – jak oceniasz poziom trudności (za punkt referencyjny weźmiemy ,,najświeższą” – 64. edycję ?

P9.jpg

 

Pytanie dotyczące części laboratoryjnej niestety do wyrzucenia, ponieważ jednak powinienem tam dać dłuższą odpowiedź, bo nie jestem w stanie odczytać tych odpowiedzi (jest ich za dużo i mogę tylko odczytać pierwsze słowa). Tutaj jednak około 30% mówi, że laborka nie bardzo im się podobała (za łatwa) lub też taka forma nie ma sensu. To sprawi na pewno, że za rok postaram się poprawić jej formę 🙂

 

TAKE HOME MESSAGES !!!

  1. Jeżeli edycja jest trudna (cały komplet zadań) to są one trudne dla zdecydowanej większości! Więc wtedy każdy pojedynczy punkt czy każda połówka punkta jest na wagę złota i należy o te punkty walczyć z całej siły.
  2. Więc generalnie – nie ważne co zobaczycie : czy zadania będą łatwe czy trudne, to i tak macie po prostu robić swoje i walczyć o jak największą ilość punktów. To takie proste 🙂

Znalezione obrazy dla zapytania fight till end quote

Jedna myśl w temacie “Statystyki po próbnym II etapie”

  1. ciekawe wyniki, mi się laborka ogulnie podobała okazja do przećwiczenia reakcji, może za rok coś pokminisz z c++ aby stowrzyć taką prostą laborke w postaci gry np. 2 guziki aby wybrać numery próbówek i i poetem wyskakuje zdj tego co by wyszłooraz by czas na srodku ekranu byłby odejmownay, haha, cokolwiek nie wymyślisz myśle ze bedzie się cieszyło dużą aprobatą jak ta strona, pewnie bedziesz mieć wiec fanów za rok, sam jestem ciekaw co wymyślisz 😛

Leave a Reply