Archiwum kategorii: O mnie

Z jakich książek ja się uczyłem? – III klasa

Polecam zacząć czytanie od Z jakich książek ja się uczyłem? – II klasa

FW = folder wstępny

Wychodząc z bądź co bądź nieudanego II etapu w drugiej klasie miałem uśmiech na twarzy. Czytaj dalej Z jakich książek ja się uczyłem? – III klasa

Z jakich książek ja się uczyłem? – II klasa

Z jakich książek ja się uczyłem? – II klasa

Poniżej przedstawiam opis, jak się uczyłem do Olimpiady. Były to edycje 58 oraz 59. Dlaczego edycje są ważne – a to dlatego, że teraz jest większy nacisk położony na folder wstępny, tzn. zadania zdecydowanie bardziej ,,wchodzą” na I oraz II etapie. Czyli istnieje silniejsza korelacja między zadaniami z folderu wstępnego a zadaniami na zawodach.

Czytaj dalej Z jakich książek ja się uczyłem? – II klasa

O mnie – cz. III

Ostatnia część mojej przygody z Olimpiadą Chemiczną – czyli O mnie cz. III

Przez tydzień codziennie budzę się z uśmiechem na ustach szerszym nawet niż horyzonty jakie przede mną otworzył finał. Choćby na zewnątrz rozpętała się śnieżyca stulecia, która odcięłaby całe miasto od świata – to i tak każdy dzień był wspaniały!

Pierwszy dzień w szkole po feriach to istne spijanie śmietanki. Pierwsza lekcja – biologia. Mało tego, sprawdzian! Przed jego napisaniem wstaje jedna z koleżanek i przy całej klasie gratuluje mi oraz koledze z klasy dostania się do finału. Toniemy w głuchym echu oklasków.

Czytaj dalej O mnie – cz. III

O mnie – cz. II

Zapraszam na kolejną część mojej przygody z OlChemem

Jeśli jeszcze nie czytałeś/aś to zapraszam najpierw tutaj : O Mnie – cz. I

Trzecia klasa liceum to zupełnie inna historia. Koledzy w klasie powoli budzą się z wakacyjnego snu, niepewnie snując plany przygotowań do matury, ale jeszcze we wrześniu, a większość do stycznia, aż tak bardzo się tym nie przejmują. Studniówka – o, to była rzecz, jaką się należy przejmować. Strona żeńska zadawała sobie pytanie : ,, jak się ubrać i nie mieć tej samej sukienki, co jakakolwiek inna koleżanka” , natomiast płeć nie tak piękna dumała nad kwestią logistyki wniesienia na salę procentowych napojów.

Czytaj dalej O mnie – cz. II

O Mnie – cz. I

O mnie cz. I – moja przygoda z Olimpiadą Chemiczną

Tak jak wspominałem, jestem studentem VI roku medycyny z ogromną pasją chemiczną, ale głównie w postaci Olimpiady Chemicznej. Nie wiem dlaczego jestem psycholem na tym punkcie, postaram się jakoś odpowiedzieć w tym wpisie na to nurtujące pytanie. No bo kto 6 lat po konkursie wciąż nim żyje?

Mam nadzieję, że ten wpis posłuży komuś jako motywacja, gdyż według mnie to właśnie ona jest kluczem do sukcesu w tych zawodach. 

Przygoda z chemią zaczęła się w gimnazjum i kompletnie sobie z tym przedmiotem nie radziłem. Czytaj dalej O Mnie – cz. I